Молодіжний культурно-освітній хаб "Тандем" на базі Марганецького ліцею №3
У закладі діє система самоврядування. До Ради учнівського самоврядування були обрані представники від кожного класу з 5-го по 11-й. Президентом парламенту є Єршова Катерина, учениця 11 класу. В учнівському самоврядуванні діють 5 центрів:
• «Дозвілля»;
• «Правової підтримки»;
• «Здоров'я та спорту»;
• «Навчання»;
• «Медіацентр».
За участі членів шкільного самоврядування протягом навчального року проводились різноманітні благодійні акції: збір гуманітарної допомоги для воїнів АТО, екологічні акції, у школі проводилися благодійні ярмарки.
Але робота учнівського самоврядування потребує подальшої модернізації, адже шкільне життя та запити учасників освітнього процесу весь час вдосконалюються та змінюються.
ПОЛОЖЕННЯ
про учнівське самоврядування
Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3
Марганецької міської ради Дніпропетровської області
· І. Загальні положення
o Учнівське самоврядування «Шкільний парламент» - організація учнів Марганецької ЗОШ І-ІІІ ст. №3, яка забезпечує право і надає можливість здійснювати регулювання й управління значною частиною громадських справ, які належать до їхньої компетенції в інтересах учнів школи
o Шкільний парламент, регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конвенції про права дитини, Конституції України, діючого законодавства України, Статуту освітнього закладу Статуту Марганецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Марганецької міської ради Дніпропетровської області, правилами внутрішнього розпорядку, цим Положенням, тощо.
Учнівське самоврядування здійснюється учнями безпосередньо і через органи учнівського самоврядування.
o Учні мають рівні права на участь в учнівському самоврядуванні, зокрема на участь у роботі дорадчих (консультативних із певних питань), робочих (робочих групах тощо) та інших органів учнівського самоврядування, а також вільно обирати та бути обраними до виборних органів учнівського самоврядування.
o Учнівське самоврядування діє на рівні закладу освіти, класу.
o Діяльність органів учнівського самоврядування не повинна призводити до порушення законодавства, установчих документів закладу освіти, правил внутрішнього розпорядку, прав та законних інтересів інших учасників освітнього процесу.
o Рішення органу учнівського самоврядування виконується учнями на добровільних засадах.
o Шкільний парламент пропагує дружні відносини та співпрацює з різними громадськими об`єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з адміністрацією, педагогами і батьками.
o В своїй діяльності керується принципами:
· законність;
· відповідальність;
· рівноправ’я та співробітництва;
· гласність;
· колективність;
· ІІ. Мета, завдання та функції учнівського самоврядування
Метою діяльності учнівського самоврядування є формування та розвитку громадянських, управлінських і соціальних компетентностей учнів, пов’язаних з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту, здорового способу життя тощо.
Основними завданнями учнівського самоврядування є:
забезпечувати комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та закладу освіти;
формувати ініціативну, здатну приймати нестандартні рішення, особистість;
забезпечувати захист прав і інтересів учнів;
створювати широке поле можливостей для самореалізації учнів в конкретних справах;
виховувати почуття власної гідності, вчить досягати індивідуальної та суспільної
2.3 Функції учнівського самоврядування
· бере участь в обговоренні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування;
· проводить за погодженням з керівником закладу освіти організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи та/або ініціює їх проведення перед керівництвом закладу освіти;
· бере участь у заходах (процесах) із забезпечення якості освіти відповідно до процедур внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
· захищає права та інтереси учнів, які здобувають освіту у цьому закладі освіти;
· вносить пропозиції та/або бере участь у розробленні та/або обговоренні плану роботи закладу освіти, змісту освітніх і навчальних програм;
· через своїх представників бере участь у засіданнях педагогічної ради з усіх питань, що стосуються організації та реалізації освітнього процесу.
· щороку звітує про підсумки роботи перед учнівською спільнотою;
· визначає найактивніших членів колективу, вирішує питання щодо їх стимулювання та відзначення.
Голова учнівського самоврядування - Єршова Катерина
Презентація для батьків проєкту "Шкільний сквер"
Вибори учнівського самоврядування
Оголошення результатів виборів